Poznavanje činjenica o nekim uobičajenim zagađivačima vazduha može pomoći da se izbegnu brojni problemi I pogoršanja simptoma astme.
Kakve efekte imaju zagađivači vazduha na tok astme?
Zagađenje vazduha dovodi do lošeg kvalitet vazduha koje, zauzvrat , dovodi do :
- Šištanja u plućima
- Pritisak u grudima
- Kašalj
- Kratak dah
Činjenice o zagađenju vazduha i uticaj na astmu
- Čovek u miru udiše 15000 litara vazduha dnevno (najveći razlog zbog čega je bitan kvalitet vazduha da bi se smanjio rizik od nastanka astme )
- Procenjuje se da zagađenje vazduha smanjuje životni vek za 1-2 godine
- Skoro 30 % astme nastale u detinjstvu ima uzroke u životnom okruženju
- Studije su otkrile da ako se prethodno zdravi ljudi nasele u oblastima lošeg kvaliteta vazduha, to može doprineti razvoju astme
- Automobili i elektrane su glavni izvori lošeg kvaliteta vazduha
Ugljen-dioksid nije samo gas koji izdišemo
Ugljen-dioksid je jedan od gasova staklene bašte koji dovodi do globalnog zagrevanja. Poznato je da je ovaj gas proizvod disanja, ali takođe je produkt i automobila, aviona ,proizvodnje energije. Svi ovi procesi utiču na povećanje loših čestica u vazduhu, a izvor su automobilski izduvni gasovi, čađ… Kada se udišu u pluća, ove čestice mogu izazvati napad astme ili mogu da dovedu do slabe kontrole astme. Studije su pokazale da povećanje ovih čestica u vazduhu dovodi do povećane hospitalizacije zbog astme.
Ozon i astma
Nivo ozona je nedavno postao problem za astmu. U stvari, mnogi domovi se sada testiraju dase ustanovi da li je nivo ozona previsok. Ozon posebno stvara probleme u letnjim mesecima jer je toplije.
Ozon je jedan od toksičnih komponenti smoga i obično izraženiji u velikim gradovima i industrijskim oblastima. Ne samo da direktno iritira pluća i dovodi do inflamacije, već može dovesti do razvoja astme kod dece.
Sumpor-dioksid
Nivoi sumpor dioksida povećaju se kao posledica sagorevanja nafte i uglja. Rafinerije su veliki proizvođači sumpor dioksida koji uzrokuje iritaciju koja može dovesti do napada astme.
Azot-oksida
Nastaje kao produkt iz automobila i elektrana, azotni oksidi povećavaju nivo smoga i ozona. Ovaj gas u kombinaciji sa drugim zagađivačima vazduha doprinosi zagađenju. Izlaganje deteta visokim nivoima azotnih oksida može dovesti do razvoja astme u kasnijem dobu.
Kako smanjiti uticaj?
Pored konsultacije sa svojim lekarom, pokušajte i da pratite lokalni kvalitet vazduha. Pored toga, izbegavajte prometne ulice kada idete u šetnju i ukoliko ste u mogućnosti birajte mesto stanovanja dalje od prometnih puteva i industrijskih oblasti.
Primed 2 diši lako uspešno otklanja simptome astme, bronhitisa, alergijskog rinitisa, sinusitisa i pušačkog kašlja.
Primed 2 diši lako smanjuje osetljivost na alergene i zagađivače iz vazduha, deluje bronhodilatatorno i pomaže regeneraciju sluzokože disajnih puteva.Umiruje kašalj I ublažava iritaciju sluzokože disajnih puteva I bronhije čini otpornijim na alergene i iritanse iz vazduha.
Podstiče razvodnjavanje guste bronhijalne sekrecije. Njegovi aktivni sastojci izazivaju širenje vazdušnih kanala, a samim tim omogućavaju lakše iskašljavanje nakupljenog sekreta. Pored toga, Primed 2 ublažava gušenja i proređuje asmatične napade I čini ih slabijim po intenzitetu.
Prirodan preparat Primed 2 možete kupiti u Primed biljnim apotekama ulica Vojvode Stepe 120, Primed Biošop, ulica Knez Mihajlova 21a, TC Milenijum, lokal 54, Primed Biošop 2, ulica Jurija Gagarina 151g, TC Piramida ,lokal10.
Telefoni za informacije: 0113912431, 0113288948, 0112168073